Zmiana motocykla

sie 22, 2012

No i stało się. Podjąłem decyzję i przesiadam się na CX500. Kolega przywiózł piękny egzemplarz, a ja potrzebuję czegoś do jazdy we dwójkę. SR-ką objechałem Częstochowę, zlot Royali w Brennej, ale przyszedł czas by się pożegnać. Będzie mi brakowało tych wibracji, fantastycznego zachowania w dolnym zakresie obrotów, ale cóż... Po prostu nie mam możliwości posiadania dwóch motocykli, a ze względów praktycznych CX jest lepszy. Jest to również sprzęt nietypowy i klasyczny, więc mi to bardzo pasuje. No i jest większy. Na SR, niestety, czułem się trochę jak na komarku. Silnik rewelacja tylko gabaryty troszkę małe.

W miniony piątek udało się zarejestrować CX-a. Odbyłem kilka małych jazd testowych. Sprzęt jeździ rewelacujnie. Po pierwszych jazdach udało mi się wyeliminować dwa wycieku płynu chłodniczego. Pozostaje jeszcze zalanie jakiegoś konkretnego chłodziwa (Petrygo nadaje się tylko do testów) i wygrzanie oleju w dyfrze i też zmiana. Zalany jest nowy Hipol, ale to po to, żeby wypłukać resztki piany, która prawie na pewno nie zeszła przy wymianie.

Poniżej kilka zdjęć. Są fotki z czyszczenia silnika pokazujące co dzieje się z olejem kiedy jest za stary.

CX-iak miał na błotniku coś, co mi się nie podobało — czachę. Na szczęście w osiedlowym sklepie z zabawkami dorwałem pajączka. Miał w sobie pełno waty, którą wywaliłem żeby nie gromadziła wody. Uważam, że teraz to jest jeden z weselszych motocykli.

© Copyright 2012-2020 - sr500.pl
Projekt i wykonanie Bartosz Ogrodnik